Instalacje Laserowe


Podłączenie urządzenia laserowego do źródeł zasilania (stacje zgazowania ciekłych gazów tlen-azot lub wiązki z butlami)) odbywa się po próbie czystości wykonanej w obecności serwisanta oraz przedstawiciela inwestora.

Montaż rurociągów z rur miedzianych typ CU-DHP jest prowadzony w technologii lutowania lutem srebrnym bez jakichkolwiek połączeń teflonowych. Dopiero po akceptacji serwisanta maszyna zostaje podpięta przewodem elastycznym przygotowanym do pracy w atmosferze czystego tlenu do zbudowanej instalacji.

Na życzenie inwestora czystość gazu na wejściu do wycinarki może być potwierdzona analizą czystości gazu wykonaną analizatorem cząstek – MET ONE 3400 plus.

Nasze wieloletnie doświadczenie w budowie instalacji gazów tnących wycinarek laserowych pozwala nam stwierdzić iż taki sposób budowania instalacji jest najpewniejszy i zapewnia długoletnią pracę maszyny bez jakichkolwiek awarii. W ciągu 20 ostatnich lat firma Centrogaz dokonała 1314 montaży urządzeń laserowych na terenie całej Polski ze 100 procentowa skutecznością. W przeciągu tych lat nie odnotowaliśmy żadnej reklamacji, co w naszej branży jest najważniejsze. Wykonujemy podłączenia maszyn takich firm jak: Eagl, Trumpf, Bystronic, Mazak, BLM, Amada, oraz innych.

Elementy instalacji zasilania gazem tnącym

Zastosowane przewody gazowe, przyłącza i regulatory muszą odpowiadać wysokim wymaganiom czystości gazów.

Przewody gazowe z rur miedzianych

Należy stosować przewody gazowe z rur miedzianych w specjalnym bezolejowym i bezsmarowym wykonaniu.

  • materiał nr 2.0090 według DIN 1787
  • tolerancje według DIN 59753
  • właściwości mechaniczne według DIN 17671

do chwili zastosowania zamknięte na końcach kołpakami plastykowymi odpowiednie dla gazów medycznych i technicznych

Przewody gazowe z rur ze stali szlachetnej

Alternatywnie mogą być zastosowane przewody gazowe ze stali szlachetnej w specjalnym bezolejowym i bezsmarowym wykonaniu.

  • materiał nr 1.4404 lub 1.4435
  • tolerancje według DIN 1127 / ISO 5252

na całej długości trwale oznakowane z plastykowymi kołpakami na końcach odpowiednie dla gazów medycznych i technicznych, połączenia należy spawać

Instalacje Tlenowe

Instalacje tlenowe są ważnym elementem wielu gałęzi przemysłu. Dostarczają one tlen, który jest niezbędny do wielu procesów technologicznych. Przy projektowaniu i budowie instalacji tlenowych należy wziąć pod uwagę wiele czynników, aby zapewnić ich prawidłowe działanie i bezpieczeństwo użytkowników.

Instalacje Azotowe

Instalacje azotowe są wykorzystywane do wytwarzania azotu, który jest gazem obojętnym, niepalnym i nietoksycznym. Znajduje on szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, m.in.: w przemyśle spożywczym, chemicznym czy farmaceutycznym. Przy projektowaniu i budowie instalacji azotowych należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak:

  • Zapotrzebowanie na azot: Należy określić, ile azotu będzie potrzebne do danego procesu technologicznego
  • Jakość azotu: Należy określić, jaka czystość azotu jest wymagana do danego procesu technologicznego
  • Bezpieczeństwo: Instalacje azotowe muszą być zaprojektowane i zbudowane w sposób bezpieczny dla użytkowników